LYO FOOD

LYO FOOD Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz ścisłej współpracy ze specjalistami ds. żywienia LYO FOOD dostarcza optymalnie zbilansowane dania o minimalnej wadze i maksymalnych wartościach odżywczych, bez konserwantów i sztucznych dodatków.

Historia LYO FOOD jest silnie powiązane z firma Lyovit - jednym z największych producentów liofilizowanych ziół, owoców i warzyw z 20-letnim doświadczeniem na rynku.
Dla zaspokojenia potrzeb alpinistów, żeglarzy, turystów i innych ekstremalnych sportowców Lyovit użył swojego doświadczenia i rewolucyjnej technologii do stworzenia pierwszej linii liofilizowanych posiłków w 1998 roku. Produkty nosiły nazwę "Lyofood" i zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez rynek.
Pomysłowość i pasja zespołu LYO FOOD w połączeniu z technologia i know-how firmy Lyovit stanowią doskonały fundament do stworzenia wyjątkowych produktów.
W związku z dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniem na liofilizowana żywność Lyofood będący dotychczas częścia firmy Lyovit, zdecydował o powstaniu odrębnej marki. Tak powstał LYO FOOD. Nowe wzornictwo, nowe opakowania i sprawdzona jakość pozwoliła marce LYO FOOD na stworzenie nowej linii produktowej LYO EXPEDITION.

W 2013r., produkty LYOFOOD zdobyły nagrodę The Gold Outdoor Industry Award.

The OutDoor Industry Award to najważniejsza i najbardziej rozpoznawalna nagroda w branży. Nagroda GOLD jest przyznawana za wybitne osiągnięcia jakościowe innowacyjne i projektowe.

W 2015r., LYO FOOD otrzymał drugą nagrodę OutDoor Industry Award za stworzenie
“ ...idealnych koktajli outdoorowych…” z zastosowaniem LYO POWDERS.
Co roku międzynarodowe jury złożone z ekspertów, jak również zwycięzców z ubiegłych lat, ocenia zgłoszone projekty.